Białystok – dom jednorodzinny - MUM Studio
x x

Białystok – dom jednorodzinny

Projekt:

Białystok – dom jednorodzinny

Lokalizacja:

Białystok

Powierzchnia:

240 m²

Rok:

2020

Naturalna kolorystyka, światło i wspólna przestrzeń, która zbliży domowników – to główne założenia projektu wnętrza domu pięcioosobowej rodziny z Białegostoku. Niewymuszony minimalizm jest bardzo bliski stylowi życia mieszkańców. Jednym z najważniejszych elementów projektu są wysokie okna i wewnętrzne przeszklenia, które łączą odrębne części domu i tworzą wrażenie większej dostępności przestrzeni. Stonowane barwy stanowią wdzięczne tło dla złotych dodatków, dzięki którym wnętrze nabiera elegancji. Jednocześnie betonowe sufity i podłoga wykonana w całości z mikrocementu nie pozwalają się ozdobom nadmiernie rozgościć, przypominając, że przestrzeń jest z założenia zachowawcza, a jej największym walorem jest przemyślana funkcjonalność.

Imponujących rozmiarów sofa w aksamitnej zieleni stanowi serce przestronnego salonu. Kuchnia znajduje się w kolorystycznym kontraście do reszty przestrzeni wspólnej, a zestawienie tych dwóch przeciwieństw nadaje wnętrzu harmonii. Fornirowe fronty kuchenne zostały zabarwione na specjalne zamówienie, zgodnie z założeniami kolorystycznymi projektu. Wyjątkową ozdobą części wspólnej jest długa komoda i zawieszony tuż nad nią obraz o tym samym motywie. Oświetlenie w jadalni było tworzone ręcznie z polerowanego mosiądzu i jest dziełem włoskiej marki Henge. Lampy ukryte w suficie, a także meble to produkty polskich marek. Drewno, skóra i nienachalne oświetlenie obecne w głównej sypialni tworzą atmosferę naturalnego sanktuarium i odróżniają ją od dziennej części domu. Dopełnieniem prywatnej przestrzeni jest doskonale zorganizowana, przejrzysta garderoba i przestrzenna łazienka z imponującym dodatkiem miedzi i złota, wykończona wielkoformatowymi płytami.

W eleganckie wnętrze domu trzeba było umiejętnie wpasować pokoje trzech chłopców. W przestrzeni Kacpra nie mogło zabraknąć motywu Spidermana, wpasowanego w piętrowe łóżko w formie wielkoformatowego malunku na ścianie. Minimalistyczne wnętrza sypialni dzieci miały się obronić przed nieprzewidywalną kreatywnością i stanowić dobry podkład dla ich twórczości. Takie założenie było realizowane dla wszystkich przestrzeni domu, który pozostaje jedynie tłem dla barwnego życia swoich mieszkańców.