Warszawa – apartament Bemowo - MUM Studio
x x

Warszawa – apartament Bemowo

Projekt:

Warszawa – apartament Bemowo

Lokalizacja:

Warszawa

Powierzchnia:

90 m²

Rok:

2020

.

Efektem projektu apartamentu na warszawskim Bemowie miała być przestrzeń tętniąca życiem i bez kompromisów wpisująca się w miejski styl życia. Zieleń, ażur i lekkość ratanu przywodzą na myśl letnie przyjęcie w ogrodzie. Zestawione z gabinetową powagą czarnej skóry i betonu tworzą harmonijną przestrzeń dzienną.

Przytulny, pogodny salon wzbogacony o sztukę nowoczesną nabrał przewrotnego charakteru. Rolę stolika kawowego, oprócz dwóch drewnianych trójnogów, pełni stary kufer- miejsce do przechowywania koców i poduszek. Naturalne barwy- zgaszona zieleń i beże, kontrastują z nowoczesnym oświetleniem wykonanym z czarnej stali. Kamienny stół jadalniany został uzupełniony ażurowymi krzesłami i górującą nad tą strefą lampą z ratanowym abażurem.

Niewielka kuchnia zyskała lekkość dzięki przeszklonej, oświetlonej szafce. To rozwiązanie czyni z widocznej zastawy praktyczną dekorację, przykuwającą wzrok na tle matowych frontów. Aby nawiązać do ogrodowego stylu salonu i odciążyć małą przestrzeń dodano drewniane rolety i ratanowe krzesła barowe. W kuchni również znajdziemy kolorystyczne odniesienie do salonu w postaci zgaszonej zieleni.

W gościnnej łazience królują elementy nawiązujące do skandynawskiego minimalizmu, a konwencję łamie jedynie podumywalkowa konsola. Zgaszony fiolet i kojarzący się z japońskimi wnętrzami front mebla czynią z niego główną atrakcję przestrzeni i nieoczywisty element dekoracyjny.

Prywatna łazienka gospodarzy reprezentuje luksus i elegancję kojarzące się z marmurowymi salonami kąpielowymi paryskich hoteli. Drewniane ściany, duży przeszklony prysznic z siedziskiem i rozproszone oświetlenie sprawiły, że wnętrze stało się strefą przyjazną relaksowi i wyciszeniu.

Autorzy projektu: Agata Frątczak, Karolina Pięcek